סמינר פריודיזציה בספורט
בתאריכים 10-11 בינואר 2018 במכללה האקדמית בוינגייט, באירוחם של המכללה האקדמית, מכון וינגייט,...

גירמה אמרה זכה בתואר הלאומי החמישי בקריירה, ואילו אירנה-אור קונובלוב זכתה בתואר הלאומי הראשון בקריירה, שניהם בריצת כביש ל-15 ק"מ

 אירנה-אור קונובלוב וגירמה אמרה - אלופי ישראל 2016 בריצת כביש ל-15 ק

למעלה מ-1000 רצים ורצות השתתפו היום (שישי) במרוץ ראשון לציון במקצי הריצה השונים (15 ו-5 ק"מ תחרותי ו-2 ק"מ עממי), מהם כמחצית במקצה שהיווה את אליפות ישראל בריצת כביש ל-15 ק"מ, ביניהם רבים מבכירי הרצים למרחקים ארוכים בישראל. כבר מתחילת המרוץ נוצר חוד של ארבעה רצים: גירמה אמרה, איימרו עלמיה ומולוסאו דניאל מאתלטי אורן השרון, וימר גטהון ממכבי ת"א. דניאל היה הראשון לנשור מדבוקת ההובלה, ואחריו נותר מאחור גם גטהון שהותיר את שני החברים אמרה את עלמיה לריצה זוגית עד למטרים האחרונים של המרוץ שהסתיים בתוך אצטדיון האתלטיקה בראשון לציון. אמרנ היה הראשון לחצות את קו הגמר ב-46:05 דק' בהקדימו בשנייה אחת את חברו. גטהון סיים שלישי בתוצאה 48:03 דק'.

פודיום הגברים 

בין הנשים אירנה-אור קונובלוב מרצי רמה"ש נראתה חזקה כבר מתחילת הריצה, אם כי ילנה דולינין מאיילות ומארי אליאס מרצי רמה"ש היו צמודות אליה, כך גם היה לכל אורך הריצה. לקראת הסיום פתחה קונובלוב פער קטן, עליו שמרה עד שחצתה את קו הגמר ב-57:12 דק'. דולינין, אלופת ישראל 2015 בחצי מרתון וסגנית אלופת ישראל ב-10 ק"מ, סיימה שנייה ב-57:23 דק' והקדימה ב-6 שנ' את אליאס, אלופת ישראל 2015 ב-10 ק"מ. אחרי שתי מדליות כסף באליפויות ישראל (10,000 מ' ב-2014 וחצי מרתון 2015) וארבע מארד (10 ק"מ ב-2014 ו-2015, מרוצי שדה ב-2015 וחצי מרתון ב-2014), הגיע גם זמנה של קונובלוב לעמוד על ראש דוכן המצחות. עבור חניכו של זוהר זימרו היה זה התואר הלאומי החמישי בקריירה (אחרי התואר במרוצי שדה ב-2013, התארים ב-10 ק"מ ובחצי מרתון ב-2014 והתואר ב-10,000 מ' ב-2015). המאמנת של האלופה הטרייה ושל הרצה שסיימה במקום השלישי, זהבה שמואלי התכבדה בחלוקת המדליות והגביעים למנצחות, ואילו אצל הגברים זכה לכבוד האולימפי טסמה מוגס, חברם של אמרה ועלמיה לאגודה ולאימונים.

פודיום הנשים 

 יתר מנצחי הקטגוריות השונות

15 ק"מ – בוגרים  

4. אגזה גואדה (עמק חפר) 48:51

5. דסטאו סוונך (ביחד נוכל) 49:30

 

15 ק"מ – בוגרות

4. הגר כנעני (איילות) 59:48

5. טל בר טור 1:05:13

 

15 ק"מ – נערים עד גיל 19

1. טל שאולי (איילות) 58:15

2. יואב שחף 1:08:25

3. מרק גלפין 1:09:09

 

15 ק"מ – נשים 39-35

1. ילנה דולינין 57:23

2. מארי אליאס 57:29

3. עינב עומר (רצים בעבודה) 1:08:37

 

15 ק"מ – בוגרים 44-40

1. דסטאו סוונך 49:30

2. גדעון תמר (רצי רמה"ש) 52:36

3. אילון ברכפלד 57:36

 

15 ק"מ – בוגרות 44-40

1. טל בר טור 1:05:13

2. אנה פריס (רצי מודיעין) 1:06:16

3. אביבה סספורטה 1:08:32

 

15 ק"מ – ותיקים 49-45

1. ברהן בלטה (שב"ס) 54:53

2. ארז סלונים 57:20

3. ישי ליזר 58:04

 

15 ק"מ – ותיקות 49-45

1. סוניה אריאלי (רוחות הצפון) 1:07:07

2. חמוטל פתיה 1:10:52

3. רויטל נזרי 1:20:12

 

15 ק"מ – ותיקים 54-50

1. עדו אורן (איילות) 1:02:28

2. דוד מרקוס (רצים בעבודה) 1:06:21

3. חן בר נתן (רצים בעבודה) 1:07:24

 

15 ק"מ – ותיקות 54-50

1. ליאת בן חיים (רצים בעבודה) 1:24:40

2. טל שכטר 1:29:31

3. יעל לאור (רצים בעבודה) 1:30:26

 

15 ק"מ – ותיקים 59-55

1. בני מלניצקי (רצים בעבודה) 1:02:46

2. איל בן חיים (רצי רעננה) 1:06:16

3. קיבה קזומאסה 1:06:23

 

15 ק"מ – ותיקות 59-55

1. נעמי גולן 1:17:23

2. רעיה דבוגובסקי (משטרת ישראל) 1:26:47

3. פנינה שרון (רצים בעבודה) 1:28:22

 

15 ק"מ – ותיקים 64-60

1. יעקב מזרחי (איילות) 1:04:13

2. אריה קינן (רצים בעבודה) 1:07:17

3. שמעון לנג (איילות) 1:07:55

 

15 ק"מ – ותיקות 64-60

1. ציפי שגב (הישגים) 1:51:27

 

15 ק"מ – ותיקים 69-65

1. אברהם ניסנבוים (רפאל) 1:09:45

2. יובל עופר 1:13:17

3. יצחק זימנר 1:19:31

 

15 ק"מ – ותיקים 74-70

1. אשר גרבוב (שב"ס) 1:14:01

2. אילן אפשטיין (קאנטרי גלי הדר) 1:30:47

3. יעקב שמולביץ 1:30:58

 

15 ק"מ – ותיקים 75+

1. ניקולאי אגורוב 1:21:11

2. נתן אופן 1:30:02

 

5 ק"מ – גברים

1. תחלואיני מלקה (הפועל עמק חפר) 15:23

2. איתמר אלסטר 15:29

3. אסמרו אררו (הפועל עמק חפר) 15:59

 

5 ק"מ – נשים

1. ליאור גלילי (לידר ירושלים) 20:55

2. קרוליין פרל 23:44

3. ילנה טרוסמן (רצים בעבודה) 23:59

 

5 ק"מ – ותיקים 49-40

1. שלומי לאון (רצי רמה"ש) 17:29

2. גיל צור (רצים בעבודה) 18:45

3. גיל יעיש 19:13

 

5 ק"מ – ותיקות 49-40

1. ילנה טרוסמן (רצים בעבודה) 23:59

2. לילך פורת שריון (בנק הפועלים) 24:02

3. לילך אורבך (רצים בעבודה) 24:28

 

5 ק"מ – ותיקים 50+

1. זאבי קורן 19:10

2. אורי פלצ'יק (רצים בעבודה) 19:31

3. אילן שעשוע (רצים בעבודה) 20:57

 

5 ק"מ – ותיקות 50+

1. קרוליין פרל 23:44

2. דינה גולן (איילות) 25:07

3. דפנה קמרון 25:41