סמינר פריודיזציה בספורט
בתאריכים 10-11 בינואר 2018 במכללה האקדמית בוינגייט, באירוחם של המכללה האקדמית, מכון וינגייט,...

עבור טקה היה זה התואר הרביעי ברציפות במרוצי שדה, ואילו המנצחת, קורלימה לורנה, רשמה אף היא ניצחון רביעי במקצוע מאז 2011. בהיעדר יריבים חזקים, טשאלה זכה באופן ברור

מעמד דוכן המדליות לנשים (מימין): חנה שזיפי, ילנה דולינין, אזאוונט טקה, קורלימה לורנה, אדווה כהן ואריק קוקס (צילום: LilianePhoto.com) 

היה חם! אפילו חם מאוד, באליפות ישראל ה-55 במרוצי שדה שהתקיימה היום (שישי) בפארק גני יהושע בתל-אביב, אלא שהחום לא נבע בגלל גובה הטמפרטורות שדווקא היו נוחות מאוד, אלא בגלל מה שהתרחש על המסלול בקטגוריות התחרות השונות. דווקא מקצי הבוגרים היו הפחות צמודים. אחרי כ-3 ק"מ משותפים של דבוקה שכללה 10 רצים, דמקה טשאלה מאתלטי אורן השרון וג'מאל עבדל מג'יד מאתלטי הסמטה פרצו קדימה והותירו את יתר הרצים מאחור. כעבור 2 ק"מ נוספים טשאלה ברח גם לעבדל מג'יד ולא הבטיח יותר לאחור. הוא חזה את קו הגמר ב-34:43 דק' והקדים את עבדל מג'יד ב-6 שנ'. שלישי סיים דניאל מולושט מהסמטה דר' ת"א ב-35:10 דק' והשניים עלו על הפודיום לקבלת מדליות כסף וארד מחוץ לתחרות. במסגרת אליפות ישראל הוכתר שמואל אבוהאיי מהסמטה דר' ת"א כסגן ראשון ב-35:13 דק' ושחר שגיב מאיילות זכה בארד בזמן של 35:43 דק'.

בין הנשים קורלימה לורנה ממכבי ת"א הבהירה כבר מהשלבים הראשונים שהיא ליגה בפני עצמה. אחרי שניצחה במירוץ בשנים 2011-12 ו-2014, היא עשתה זאת היום בפעם הרביעית, גם אם הניצחונות הללו לא מוכרים לה רשמית כאלופה לאומית. 18:47 דק' הייתה התוצאה של לורנה שהקדימה בכחצי דקה את אזאוונט טקה ממכבי ת"א שקבעה 19:19 דק' וזכתה בתואר הלאומי במרוצי שדה שנה רביעית ברציפות. בכך עקפה טקה בטבלת אלוף האלופים של מרוצי שדה את יאיר קרני, דוד שמחוני וסבטלנה בחמנד שלכל אחד מהם 3 זכיות. אדווה כהן מלידר ירושלים שזכתה בשנתיים הקודמות בתואר לנערות, סיימה שלישית בבוגרות ושנייה בין הישראליות ב-19:20 דק' והקדימה ב-4 שנ' את ילנה דולינין מאיילות שזכתה בארד. בתחרות הקבוצתית לבוגרים זכו אתלטי הסמטה דרום תל-אביב עם 9 נק' אחרי ששלושת האתלטים הראשונים של האגודה סיימו במקומות 2,3 ו-4. בנשים הייתה זו מכבי ת"א שנשותיה סיימו במקומות 1, 2 ו-18 ועם 11 נק' הם הקדימו ב-10 נק' את רמת השרון.

דוכן המדליסטים בבוגרים (מימין): זהבה שמואלי, דניאל מולושט, שחר שגיב, דמקה טשאלה, שמואל אבוהאיי, אליהו קומאי ופרדי גולדשטיין (צילום: LilianePhoto.com)

אצל הנערים היה זה טדסה גטהון מהפועל עמק חפר שזכה בתואר הלאומי עם 28:07 דק', ואצל הנערות, רחל גבריצאדוק מהסמטה דרום ת"א שחצתה את קו הגמר ב-20:01, ענדה על צווארה את מדליית הזהב, שנה שלישית ברציפות, אחרי שבשנתיים האחרונות היא סיימה ראשונה בקטגוריית הקדטיות.

את האירוע כולו כיבדו בנוכחותם אלופי ישראל הראשונים במרוצי שדה – אליהו קומאי שחגג לפי 5 ימים את יום הולדתו ה-84 וחנה שזיפי בת ה-72. לאחר שקיבל את מגן הוקרה מידיהם של חברי הנהלת איגוד האתלטיקה, אריק קוקס וזהבה שמואלי, אתה גם היה נוהג להתאמן מעת לעת, פנה קומאי לדור הצעיר: "אני מאחל לכם שתמשיכו לרוץ ולשמור על אורח חיים בריא כל חייכם, רק זיכרו – אל תגזימו!"

 

אלופי ישראל 2016 ליחידים ולאגודות

קטג'

מק

גברים

נשים

קבוצתי גברים

קבוצתי נשים

אתלט

אג'

תוצ'

אתלטית

אג'

תוצ'

אגודה

נק

אגודה

נק

בוגרים

בוגרות

1

דמקה טשאלה

אורן השרון

34:43

אזאוונט טקה

מכבי ת"א

19:19

הסמטה

9

מכבי ת"א

11

2

שמואל אבוהאיי

הסמטה

35:13

אדווה כהן

לידר ירושלים

19:20

עמק חפר

31

רמה"ש

21

3

שחר שגיב

איילות

35:43

ילנה דולינין

איילות

19:24

רמה"ש

49

הפועל חולון

35

נוער

נערות

1

טדסה גטהון

עמק חפר

28:07

רחל גבריצאדוק

הסמטה

20:01

עמק חפר

12

 

 

2

בוקיאו מלדה

עמק חפר

28:22

רחל מרטינז

הפועל חולון

25:25

הסמטה

13

 

 

3

גודאדאו בלאצ'ו

הסמטה

28:30

תהליל מסארווה

עירוני נצרת

32:16

 

 

 

 

קדטים

קדטיות

1

לואי מלקה

עמק חפר

12:00

סיון אורבך

מכבי חיפה

8:35

עמק חפר

19

הפועל חולון

19

2

אשטו וורקו

הצבי

12:18

בריטאני שאפל

הפועל חולון

8:52

א. השרון

30

מכבי חיפה

37

3

אשטו מוצ'ה

מכבי ת"א

12:36

ליאור קרמר

א. השרון

9:23

מכבי ת"א

31

א. השרון

40

ילדים

ילדות

15

1

אדיסו גואדיה

הסמטה

7:48

אדיאם טוולדה

הסמטה

6:56

עמק חפר

21

עמק חפר

20

2

אסף הררי

עמק חפר

8:11

יעל בן צבי

עמק חפר

6:57

הסמטה

44

מכבי ת"א

34

3

גנט דסטה

ע. עפולה

8:18

מוריה קרן

מכבי ב"ש

6:57

הפ. חולון

45

מכבי ב"ש

34

ילדים

ילדות

13

1

ג'וק אולוואך

הסמטה

6:25

נעמי דרורי

א. השרון

3:58

מע' רל"צ

22

לידר י-ם

21

2

בארי הלר

לידר י-ם

6:41

רומי הדרי

מכ. רל"צ

4:02

רמה"ש

38

אורן השרון

43

3

יובל דניאלי

א. גלילית

6:45

ניקול ליוביץ'

מכבי ת"א

4:10

הפ. חולון

50

את. גלילית

50

ילדים

ילדות

11

1

לאקה מולה

מכבי ב"ש

4:04

לי זרצקי

עלה רעננה

4:33

מכ. ב"ש

15

מכבי ת"א

27

2

אורי עוז

מכ. חיפה

4:04

ניצן ועלני

ראש העין

4:34

מכ. חיפה

21

עלה רעננה

38

3

עומר גבאי

אלתרמנס

4:07

מיכל שטלמן

א. השרון

4:42

עמק חפר

23

עמק חפר

38