סמינר פריודיזציה בספורט
בתאריכים 10-11 בינואר 2018 במכללה האקדמית בוינגייט, באירוחם של המכללה האקדמית, מכון וינגייט,...

בכירי האתלטים בישראל יתקבצו לראשונה בשבת לתחרות גביע החורף המסורתית שתהווה הזדמנות פז לבחינת הכושר לקראת אליפות מדינות הבלקן באולם

גם במשוכות צפוי קרב מרתק (צילום: טיבור יגר) 

בשבת, 11.2.2017, תתקיים תחרות המסלול הראשונה של השנה המאורגנת ע"י איגוד האתלטיקה – גביע החורף לאגודות. התחרות הנה קבוצתית, אולם כמו בכל תחרות אתלטיקה, גם בזו מה שייקבע את איכות התחרות תהיינה התוצאות של כל אתלט ואתלטית בנפרד. בכירים רבים צפויים להשתתף בתחרות, ולקהל תהא זו הזדמנות ראשונה לראות אותם בפעולה. הניקוד בתחרות ייקבע ע"י נציג/ה אחד/ת מכל אגודה (8 אגודות בגברים ו-8 בנשים). יתר המשתתפים, בין אם מאותה אגודה ובין אם מאגודות שאינן בתחרות גביע החורף, לא ינקדו כמובן.

 

התחרות תשמש, בין היתר, כתחרות מבחן כושר והוכחת יכולת להשתתפות באליפות מדינות הבלקן באולם שתתקיים לקראת סוף החודש בבלגרד, סרביה. מספר אתלטים כבר קבעו את הקריטריון לתחרות הזו, אולם הם נדרשים להוכחת יכולת על מנת להבטיח את יציאתם לאליפות.

 

האגודות המשתתפות בגביע החורף

גברים

נשים

מכבי תל-אביב

מכבי הישגים ראשל"צ

הפועל אורן השרון

מכבי חיפה

הפועל חולון

מכבי תל-אביב

אתלטי הנגב

א.ס. רמת השרון

לידר ירושלים

הפועל חולון

מכבי חיפה

אתלטי הנגב

הפועל עמק-חפר

לידר ירושלים

הסמטה דרום תל-אביב

הסמטה דרום תל-אביב

 

להלן רשימת אתלטים בולטים שישתתפו בתחרות בשבת (נכון לשעת פרסום הידיעה לא הושלמה ההרשמה ע"י כל האגודות המשתתפות)

 

גברים

60 מ'               אמיר חמידולין (מכבי חיפה)

אמיר דאי (הפועל חולון)

רומן דידיקוב (אתלטי הנגב)

איתמר פיילר (הפועל אורן השרון)

ערן סיבוני (לידר ירושלים)

 

300 מ'             ערן סיבוני (לידר ירושלים)

חי כהן (הפועל חולון)

                        דור קולביץ (מכבי תל-אביב)

דור חיון (אתלטי הנגב)

                        נזאר פרו (מכבי חיפה)

 

1000 מ'           מולוסאו דניאל (הפועל אורן השרון)

                        דוד טאייצ'או (מכבי תל-אביב)

ערן לוריא (הפועל עמק חפר)

אורי בלנק (מכבי חיפה)

 

3000 מ'           ימר גטהון (מכבי תל-אביב)

מוקט פטנה (הפועל אורן השרון)

                        נועם נאמן (הפועל חולון)

אסמרו אררו (הפועל עמק חפר)

עומר רמון (לידר ירושלים)

 

60 מ' משוכות  איתמר פיילר (הפועל אורן השרון)

                        נתנאל רויטבלט (מכבי תל-אביב)

קונסטנטין קריניצקי (מכבי חיפה)

                        תמיר אוזן (לידר ירושלים)

 

גובה                 דמיטרי קרויטור (מכבי תל-אביב)

קונסטנטין קריניצקי (מכבי חיפה)

                        צור ליברמן (לידר ירושלים)

 

רוחק                אבירם שוורצברד (מכבי תל-אביב)

גילרון צבקביץ' (הפועל אורן השרון)

                        תום יעקובוב (מכבי חיפה)

רונן אונישנקו (אתלטי הנגב)

 

כדור ברזל         מרק אלטרמן (הפועל עמק חפר)

רועי וסרמן (לידר ירושלים)

 

הטלת כידון       אלן פרבר (מכבי תל-אביב)

אור כתב (מכבי חיפה)

                        ניקולאי גילימוביץ' (לידר ירושלים)

 

נשים

60 מ'               דיקלה גולדנטל (הפועל חולון)

                        יפעת זליקוביץ' (אתלטי הנגב)

                        נעמה גלאם (מכבי תל-אביב)

נעמה ספינדל (לידר ירושלים)

 

300 מ'             גל קדמון (אתלטי הנגב)

                        דריה לוקשין (מכבי חיפה)

דיקלה גולדנטל (הפועל חולון)

נעמה גלאם (מכבי תל-אביב)

 

1000 מ'           סיון אורבך (מכבי חיפה)

 

3000 מ'           אזאוונט טקה (מכבי תל-אביב)

אלין וינוגרצקי (הפועל חולון)

                        אדווה כהן (לידר ירושלים)

 

60 מ' משוכות   אלינה דרוזדוב (הפועל חולון)

                        אלכסנדרה לוקשין (מכבי חיפה)

 

גובה                 ירדן דליהו (מכבי תל-אביב)

דינה מז'ידוב (אתלטי הנגב)

                        דניאל פולסטר (מכבי חיפה)

 

רוחק                יפעת זליקוביץ' (אתלטי הנגב)

                        עדן פינקלשטיין (מכבי תל-אביב)

מריה שמריי (לידר ירושלים)

 

כדור ברזל         מרגריטה בלוב (אתלטי הנגב)

                        אסטל ולאנו (מכבי תל-אביב)

 

הטלת כידון       מרגריטה בלוב (אתלטי הנגב)

 

לוח זמנים

שעה

גברים

נשים

12:50

זריקת דיסקוס (הזמנה)

זריקת דיסקוס (הזמנה)

13:00

קפיצה במוט (הזמנה)

קפיצה במוט (הזמנה)

13:55

יידוי פטיש (הזמנה)

יידוי פטיש (הזמנה)

15:30

הטלת כידון

קפיצה לגובה

15:55

60 מ' משוכות

הדיפת כדור ברזל

16:00

קפיצה לרוחק

 

16:15

 

60 מ' משוכות

16:30

60 מ'

 

16:50

 

60 מ'

16:55

 

הטלת כידון

17:00

הדיפת כדור ברזל

 

17:05

300 מ'

 

17:10

קפיצה לגובה

 

17:20

 

300 מ'

17:30

1000 מ'

קפיצה לרוחק

17:40

 

1000 מ'

17:55

60 מ' גמר (לא מנקד)

 

18:05

 

60 מ' גמר (לא מנקד)

18:15

 

3000 מ'

18:35

3000 מ'

 

הערה: יתכנו שינויים בלוח הזמנים בהתאם לכמות המשתתפים בפועל.

 

סדר העלאת הרף בקפיצות האנכיות:

גובה גברים: 1,55 מ' (כל 5 ס"מ עד 1.95 מ' ואח"כ כל 3 ס"מ).

גובה נשים: 1.30 מ' (כל 5 ס"מ עד 1.65 מ' ואח"כ כל 3 ס"מ).

מוט גברים: 4,05 מ', 4,20 מ', 4,35 מ', 450 ואח"כ על 10 ס"מ.

מוט נשים: 3,00 מ', 3,15 מ', 3,30 מ' ואח"כ כל 15 ס"מ.

לגמר ב-60 מ' (שמחוץ לתחרות ולא מנקד) יעלו 8 התוצאות הטובות ביותר מבין המקצים שיתקיימו (לגברים ולנשים בנפרד).

 

ההרשמה למקצועות הזמנה (שמחוץ לתחרות) תתבצע במזכירות התחרות עד 60 דקות לפני מועד התחרות, כפי שנקבע בלו"ז.

דמי רישום בסך 20 ש"ח לאתלט יגבו במעמד הרישום.