סמינר פריודיזציה בספורט
בתאריכים 10-11 בינואר 2018 במכללה האקדמית בוינגייט, באירוחם של המכללה האקדמית, מכון וינגייט,...

אמנם שיאי תחרות, שיאים בין-לאומיים ושיאים לאומיים לא נשברו ביום התחרויות הראשון במכבייה, אבל השיאים האישיים שנקבעו היו מרשימים עם כניסות ל-10 הטובים בכל הזמנים

 

פרסיאדו בכושר שיאאמרי פרסיאדו הוכתר כאלוף המכבייה ה-20 בריצת 100 מ' כשקבע בגמר 10.39 ש' נראה די מאוכזב בסיום. ככה זה כשאתה קובע בחצי הגמר שיא אישי ובגמר את מחמיץ במאית אחת שיא נוסף. פרסיאדו קבע במוקדמות 10.38 (1.5) ושיפר את שיאו ב-9 מאיות, תוצאה שהעלתה אותו למקום החמישי בכל הזמנים במשותף עם אטילה פרקש. לאחר שאביב דיין ואסף מלכה מישראל פסלו בזינוק, המדליות הלכו למנואל אלכסנדר מקנדה שזכה בכסף עם 11.13 וארי דג'יאן מצרפת בארד עם 11.25. בין הנשים ניצחה דיאנה ויסמן מישראל ב-11.71 (0.5) והקדימה את אלי אדוארדס הבריטית שקבעה 12.17. דניאל פולסטר סיימה מאית איטי יותר.

בנוער כולם ציפו למאבק בין אידן דייויס הבריטי לגל ארד הישראלי. בגמר ארד פתח מצוין, אבל דייויס בעל הצעדים הקטנים והמהירים הדביק אותו ועקף אותו כ-10 מ' לסיום. העקיפה הזו הוציאה לארד את האוויר מהמפרשים והוא לא סיים כפי שתכנן. דייויס קבע 10.51 (1.3) וארד 10.73. בארד זכה יונתן ישוק מישראל עם 11.34 – שיפור של מאית לשיאו. בנערות ניצן לוי מישראל ניצחה וזכתה בתואר אלופת המכבייה לנערות אחרי שקבעה 12.21 (0.0) ושיפרה את שיאה ב-3 מאיות. נאווה קיס מארה"ב זכתה בכסף עם 12.51 וחימנה ספניארמן מארגנטינה בארד עם 12.61. נעמה גלאם מישראל עלתה לגמר לאחר שקבעה במוקדמות 12.70 (2.1) – תוצאה טובה ב-4 מאיות משיאה האישי, אולם הרוח גנזה את השיא הזה.

 

ריצות המשוכות הקצרות הניבו שיאים אישיים מצוינים לישראלים. בגברים היה זה איתמר פיילר שניצח ב-14.25 (1.5), שיפר את שיאו ב-29 מאיות ועלה למקום השלישי בכל הזמנים, לפני תומר אלמוגי שסיים שני עם 14.39. נתנאל רויטבלט מישראל זכה בארד עם 14.97. בין הנשים הייתה זו אלינה דרוזדוב שהוכתרה כאלופת המכבייה בתוצאה 13.91 (1.5) המהווה שיפור של 23 מאיות לשיא אותו קבעה השנה. התוצאה אותה מדרגת את דרוזדוב במקום החמישי בכל הזמנים בישראל, כשבדרך למקום החמישי היא עקפה, בין היתר, את פועה נייגר, ענת מורד, אולגה דוגדקו ורותם בטאט. נועה לוי סיימה במקום השני עם 15.03 ונטשה פשבך מארה"ב שלישית עם 15.73.

 

יתר המדליסטים והמדליסטיות

בוגרים

400: 1. יורי שפסאי (ישראל) 49.09, 2. אור כלב (ישראל) 50.81, 3. יניב קליינמן (ישראל) 51.57; 1500: 1. ימר גטהון (ישראל) 3:54.92, 2. סמואל גולדשטיין (ארה"ב) 4:01.18, 3. גודאדאו בלאצ'או (ישראל) 4:01.28; מוט: 1. דניס גולדובסקי (ישראל) 4.70, 2. רומן קוגן ואודי קרני (ישראל) 4.20; גובה: 1. דמיטרי קרויטור (ישראל) 2.13, 2. צור ליברמן וניקי פאלי (ישראל) 2.05; משולשת: 1. יוראי שאול (ישראל) 14.97 (0.9), 2. ג'וש פיין (ישראל) 14.50 (0.6); כדור ברזל: 1. איתמר לוי (ישראל) 18.00, 2. רועי וסרמן (ישראל) 15.31, 3. אדר שיר (ישראל) 14.40; פטיש: 1. ויקטור זגינאיקו (ישראל) 55.56, 2. יהב אדיר (ישראל) 54.66, 3. דוד קוטליארקר (ישראל) 50.68; 4x100: ישראל (אסף מלכה, אביב דיין, עומרי הרוש ופרסיאדו) 40.64, 2. ארה"ב 47.64, 3. נבחרת מעורבת 54.56.

 

בוגרות

1500: 1. סאשה גוליש (קנדה) 4:18.41, 2. רבקה מירה (ארה"ב) 4:21.83, 3. דניאל כץ (ארה"ב) 4:27.56; משולשת: 1. לוי (ישראל) 12.05 (0.6), 2. אסתר גבריאל 12.04 (1.4) (מחוץ לתחרות), 3 (סגנית אלופת המכבייה) גלינה רזניק (ישראל) 11.79 (0.5), 4 (מדליית ארד). ניקול ספרינג (ארה"ב) 11.50; כדור ברזל: 1. אנסטסיה מוצ'קייב (ישראל) 13.20, 2. אסטל ולאנו (ישראל) 12.75 (השוואת שיאה האישי), 3. צ'לסי זייג (ארה"ב) 11; פטיש: 1. מרגריטה בלוב (ישראל) 55.94, 2. יבגניה זבולוטני (ישראל) 53.27, 3. הילה קננגיסר (ישראל) 42.60; 4x100: 1. ישראל (נעה מאור, ויסמן, נועה ברליאה ופולסטר) 47.10, 2. ארה"ב 49.35.

 

נערים

400: 1. רון אזולאי (ישראל) 51.08, 2. גל דואן (ישראל) 51.51, 3. מוחמד אבו ענזה (ישראל) 51.90; 1500: 1. אדיסו גואדיה (ישראל) 4:15.84, 2. אשטו מוצ'ה (ישראל) 4:16.47, 3. מיילס קומינסקי (ארה"ב) 4:16.91; 110 מש' (1.0): 1. דניאל בויאנז'ו (ישראל) 15.07, 2. קובי פליבה (ישראל) 15.46, 3. ליעד חזות (ישראל) 16.05; גובה: 1. עלי חוארי (ישראל) 1.90, 2. אריאל אטיאס (ישראל) 1.90, 3. יובל פוגל (ישראל) 1.90; מוט: 1. רועי קסטנבאום (ישראל) 4.70, 2. אריאל דירק (ארה"ב) 4.60, 3. אורי זיסמן (ישראל) 4.20; משולשת: אורי ארנון (ישראל) 14.25 (0.7), 2. שלו כהן (ישראל) 13.73 (0.7) (שיפר ב-48 ס"מ את שיאו), 3. ליעד חזות (ישראל) 12.44 (0.2-); כדור ברזל: 1. אריאל אטיאס (ישראל) 15.30, 2. דניס בלומיטצב (ישראל) 12.55, 3. נדב אוקסנברג (ישראל) 11.99; כידון: 1. אוקסנברג 52.85, 2. מקס גרישין (ישראל) 48.32 (שיפר את שיאו ב-2.02 מ'), 3. אטיאס 44.75; 4x100: 1. ישראל (יונתן ישוק, ארד, אטיאס ואביב קופלר) 43.07, 2. בריטניה 45.97, 3. ארה"ב 46.24.

 

נערות

400: 1. לייה אסקס (ארה"ב) 57.32, 2. ביילי יומאנס (ארה"ב) 58.61, 3. ילנה מנוסוב (ישראל) 1:00.89 (שיפור של עשירית השנייה לשיאה); 1500: 1. אביגייל גולדשטיין (ארה"ב) 4:34.88, 2. מאיה ריילי (ארה"ב) 4:39.04, 3. ריילי פוסטילניק (ארה"ב) 4:45.65; 100 מ' משוכות (1.9): 1. מיה להיס (ישראל) 15.64 (שיפור של 21 מאיות לשיאה), 2. אלכסה שבינסקי (קנדה) 16.37, 3. דניאל מילר (קנדה) 17.92; משולשת: 1. אנג'ליקה מיטין (ישראל) 11.30 (0.8), 2. קמילה בורואס (אוסטרליה) 10.99 (0.3), 3. פייפר מונטאג (אוסטרליה) 10.94 (0.3); כדור ברזל: 1. מונטאג 10.91, 2. שי חן לוי (ישראל) 10.40, 3. שירי חובב (ישראל) 9.99; 4x100: 1. ארה"ב 48.27, 2. אוסטריה 52.51, 3. טורקיה 55.89.